Slide background

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 12

Plan lekcji Zastępstwa E-Dziennik

Aktualności

w naszej szkole

19-01-2018

II Pomorski Turniej Par Brydża Sportowego

16 stycznia 2018 r. odbył się w naszej szkole II Pomorski Turniej Par Brydża Sportowego U-20 o Puchar Dyrektora XX LO. W wydarzeniu uczestniczyło 18 par z III LO w Gdyni, Zespołu Szkół w Skarszewach i XX LO. Atmosferę rywalizacji młodych adeptów sztuki brydżowej oddają zamieszczone w galerii zdjęcia. Wyniki dostępne są pod adresem: http://w.jaom.pl/inne/gpu20/2017-18/03-gdansk/.
I miejsce w Turnieju zajęła nasza reprezentantka, Julia Korol z klasy III B w parze z reprezentantem III LO. Gratulujemy sukcesu!!!
Zapraszamy do galerii http://xxlo.pl/galeria/

Więcej

17-01-2018

Warsztaty dziennikarskie

1. W ramach warsztatów dziennikarskich stworzona została biblioteczka reportażysty. Wszystkich uczestników zajęć warsztatowych ale też miłośników literatury non-fiction zachęcam do wypożyczania i czytania zakupionych pozycji. Są to np.: Justyny Kopińskiej “Cała Polska odwraca oczy”, Marcina Kąckiego “Plaża za szafą”, Mariusza Szczygła “Gottland”, Kamila Bałuka “Wszystkie dzieci Louisa”, Katarzyny Surmiak Domańskiej “Mokradełko” i wiele innych. Pieniądze na zakup książek pochodzą z Funduszu Młodzieżowego.
Monika Kuczyńska-Barczewska
2. Dwoje uczniów naszej szkoły: Kaja Kędzioł z kl. IId i Kacper Wojciechowski z kl. IIId zakwalifikowało się do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Więcej

15-01-2018

Pomorski Turniej Par U-20 Brydża Sportowego

W środę 17 stycznia, w auli szkoły, w godzinach od 10.30 do 15.30, odbędzie się II Pomorski Turniej Par U-20 Brydża Sportowego o Puchar Dyrektora XX LO. Będziemy gościć pary brydżowe z Gdyni, Skarszew, Tczewa, Słupska i oczywiście naszych reprezentantów z XX LO. Turniej odbędzie się pod patronatem Pomorskiego Związku Brydża Sportowego. Przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe. Życzymy wszystkim sukcesów.

Więcej

4-01-2018

Michał Szyfelbein w FINALE Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii!

Z przyjemnością informujemy, że Michał Szyfelbein z klasy 2 ga zakwalifikował się do FINAŁU Wojewódzkiego Konkursu Kuratoryjnego z Geografii. Trzymamy kciuki i życzymy sukcesu!

Więcej

6-12-2017

Konkurs

Miło mi poinformować, że dwóch uczniów drugiej klasy Gimnazjum, Bartosz Kostarczyk i Błażej Sak zakwalifikowali się do etapu rejonowego Kuratoryjnego Konkursu Informatycznego. Życzymy dalszych sukcesów w następnym etapie.

Więcej

12-11-2017

Olimpiada Matematyczna Juniorów - statystycznie.

Mamy wynik naszych gimnazjalistów jaki otrzymali na tle powiatu, województwa i kraju w części testowej - niełatwej!!! Chyba jest dobrze; gratuluję!

Więcej

Dlaczego warto się u nas uczyć?

Wybierąjac naszą szkołę, zrealizujesz swoje cele, ambicje i rozwiniesz pasje!

01. Mamy niepowtarzalny klimat!

I niezwykłą kadrę mądrych i sympatycznych nauczycieli, pasjonatów, którzy swoją fantazją prowokują młodzież do twórczych inicjatyw, oryginalnych działań, realizują nierzadko szalone pomysły, mają poczucie humoru i potrafią wspólnie się bawić, wraz z naszymi świetnymi uczniami

02. Jesteśmy szkołą pełną sukcesów!

W br roku szkolnym m.in.:
- finalista Olimpiady Matematycznej; sześciu półfinalistów Olimpiady Matematycznej; trzech półfinalistów Olimpiady Fizycznej (II etap); półfinalista Olimpiady Informatycznej, Pomorska Drużynowa Liga Matematyczna (ćwierćfinał); półfinalista Olimpiady Języka Angielskiego

03. Jesteśmy szkołą z pasją!

ciągle rozwijamy się i poszukujemy rozwiązań na miarę oczekiwań ucznia, który pragnie być twórcą własnej drogi życiowej, odpowiedzialnie podejmować decyzje, wykorzystywać i rozwijać swoje zdolności i wiedzę

04. Jesteśmy szkołą innowacyjną!

mamy innowacyjne i wyjątkowe na skalę kraju autorskie klasy interdyscyplinarne; matematyczno-fizyczno-informatyczne; biologiczno-medyczne; przyrodnicze

Dowiedz się więcej

Oficjalny spot XX LO im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku

im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku


© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta