1999/2000

6-10 września - wymiana młodzieży – wizyta uczniów z Meppen rozpoczęła cykliczne spotkania uczniów XX LO z uczniami z Niemiec.

Ze strony Windthorst- Gymnasium organizatorem był pan Johannes Kuepper, zaś inicjatorką wymiany mgr Anna Rink.

Dzięki inicjatywie uczniów XX LO działalność rozpoczął szkolny radiowęzeł.

17 grudnia - przedstawienie kabaretowe przygotowane przez młodzież pod kierunkiem mgr Moniki Kuczyńskiej i pedagog Małgorzaty Wawro pt. „Miłość potrafi zaskoczyć”.

W grudniu uczniowie „dwudziestki” Maciej Moskwa i Paweł Błażyński wyruszyli w pieszą wyprawę na trasie Świnoujście – Hel. Młodzi podróżnicy swoją postawą zapracowali na wręczoną im nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska.

Styczeń - zainicjowano i prowadzono cykliczne „Warsztaty twórczego myślenia”, projekt przygotowany przez mgr Gabrielę Skoracką i pedagog Małgorzatę Wawro.

Luty - szkoła dokonała zakupu sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem do nowej pracowni komputerowo-informatycznej.

24 marca odbył się koncert młodzieżowych zespołów muzycznych, przygotowany przy współpracy mgr Moniki Kuczyńskiej, mgr Gabrieli Skorackiej oraz szkolnej pedagog Małgorzaty Wawro – jak miało się później okazać, koncerty, w których główną rolę odgrywali uczniowie „dwudziestki” stały się jednym ze „znaków rozpoznawczych” szkoły.

Odbył się cykl spotkań, zorganizowanych przez mgr Gabrielę Skoracką, których gośćmi byli trójmiejscy artyści, na czele z Bożeną Ptak, Arianą Nagórską, Marylą Hempowicz, Teresą Ferenc, Władysławem Zawistowskim.