2003/2004

21 września - Europejski Dzień Języków. W tym dniu młodzież przygotowała potrawy z całego świata.
16 -17 października - V Zjazd Klubu Herbertowskich Szkół w Gdańsku, którego organizatorem było nasze liceum z udziałem 11 delegacji szkół, w tym z Nowego Jorku. Wydarzenie to przybliżyło uczniom i przybyłym gościom sylwetkę patrona Zbigniewa Herberta. W Dworze Artusa odbyła się uroczysta sesja: „Zbigniew Herbert a wolność wewnętrzna”. W liceum dokonano odsłonięcia popiersia Patrona. Dokumentację zdjęciową przygotowała pani Małgorzata Karmasz.
Z okazji Zjazdu Klubu Herbertowskich Szkół zostały zorganizowane III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół Herbertowskich w pływaniu. Organizatorami były panie Elżbieta Kuchta, Małgorzata Traczuk, Małgorzata Tymańska.
6 grudnia – cykliczna impreza integracyjna „Z Mikołajem na sportowo”.
Spotkania autorskie z Marylą Hempowicz, Pawłem Huelle, Gabrielą Danielewicz, Jackiem Kotlicą, zorganizowane przez szkolnych bibliotekarzy.
Czerwiec - akcja profilaktyczna w gdańskich tramwajach pod hasłem „Stop przemocy słownej” - według pomysłu i pod kierunkiem pedagog Małgorzaty Wawro i pani bibliotekarki Gabrieli Skorackiej.
Czarwiec - pierwszy plenerowy koncert rockowy w XX LO. Fanów rocka rozgrzewały utwory w wykonaniu Miniorkiestry, Majestica i Kevina Arnolda.