2004/2005

Wrzesień - wymiana polsko-niemiecka przygotowana przez Annę Rink we współpracy z Henrykiem Dołasińskim.
10 października - wystawa uzbrojenia z czasów II wojny światowej przygotowana przez Michała Sieczkowskiego z klasy IIc pod opieką wychowawcy – mgr. Leszka Szabłowskiego
Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej – po raz pierwszy dotychczasowe role zostały odwrócone i to nauczyciele przygotowali program artystyczny dla uczniów. Został odśpiewany „Hymn dwudziestki”, do którego słowa ułożyła Anna Rink. W programie wystąpili: Elżbieta Kuchta, Beata Piełowska, Maria Hebel, Marcin Osijewski, Małgorzata Traczuk, Magdalena Szulist, Wojciech Stępniak, Małgorzata Tymańska, Jurand Haftka Agnieszka Magda. Dokumentację zdjęciową przygotowała Małgorzata Karmasz.
Październik – wizyta koordynatorów projektu Sokrates Comenius „Wielokulturowość w nauczaniu języków obcych” w Lizbonie. Naszą szkołę reprezentowały nauczycielki języka angielskiego: mgr Aleksandra Rachoń i mgr Barbara Szachnowska.
22 - 23 października - udział grupy uczniów wraz z opiekunami w VI Zjeździe Klubu Herbertowskich Szkół w Bełchatowie.
„Z Mikołajem na sportowo” - cykliczna impreza dla osób niepełnosprawnych pod kierunkiem pań Elżbiety Kuchty, Małgorzaty Traczuk i Małgorzaty Tymańskiej.
Walentynkowy spektakl poetycki w języku angielskim „ O miłości na przestrzeni wieków” pod kierunkiem pani Aleksandry Rachoń.
Uczennica klasy IIe Monika Dąbrowska zajęła I miejsce w Międzyszkolnym Konkursie na Plakat Ekologiczny Organizowany przez CEN w Gdańsku. Wcześniej odbył się konkurs na terenie szkoły. Organizatorką była pani Teresa Rekowska.
Uczniowie klasy IIe wraz wychowawczynią panią Teresą Rekowską przeprowadzili zbiórkę pieniędzy i kupili dary dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, mieszczącego się przy ul. Madalińskiego w Gdańsku.
2 kwietnia - śmierć Jana Pawła II - apel związany z tym wydarzeniem w naszej szkole, zapalenie symbolicznych zniczy przed budynkiem, wystawa dotycząca Jana Pawła II. Dzień wolny od zajęć w związku z uroczystościami pogrzebowymi papieża.
11 - 15 kwietnia – wizyta koordynatorów projektu Sokrates Comenius „Wielokulturowość nauczaniu języków obcych” w Wenecji. XX LO reprezentowały nauczycielki języka angielskiego: Hanna Stochowicz–Konopko i Małgorzata Arendt.
30 marca uczeń Mateusz Zamkowski został laureatami konkursu WYGRAJ INDEKS organizowanym przez Wydział Chemii PG. (Przygotowanie: mgr Teresa Rekowska).
Nasze uczennice zajęły I miejsce w Mistrzostwach Gdańska Szkół Ponadgimnazjalnych w koszykówce dziewcząt oraz II miejsce w Licealiadzie Województwa Pomorskiego w koszykówce dziewcząt.
Spotkania z twórcami z Wybrzeża: Władysławem Zawistowskim, Olgą Dębicką i Jackiem Kotlicą, zorganizowane przez nauczycieli bibliotekarzy: Martę Kamińską i Gabrielę Skoracką.
Czerwiec – Jantar - I Marszobieg terenowy dla osób niepełnosprawnych umysłowo i ruchowo z województwa pomorskiego, zorganizowany przez panią Małgorzatę Traczuk i mgr Elżbietę Kuchtę we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych w Gdańsku oraz przy pomocy wolontariuszy z XX LO.
4 lipca absolwent XX LO Jerzy Pilecki odebrał Medal Prezydenta Miasta Gdańska z rąk Pawła Adamowicza za wysokie wyniki uzyskane z nowej matury.
W lipcu ufundowana została wycieczka dla młodzieży wyróżniającej się w nauce do Lwowa przez Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo–Wschodnich; wyjazd pod opieką pani Ewy Koturbasz.