Sukcesy naszych uczniów

maj 2016

Jakub Żuralski - nagroda 500pln i weekend na Mazurach - zwyciężył w międzynarodowym konkursie "Pangea" Szóste miejsce zajęła Jaśmina Przybysz. Wyniki dotyczą finału krajowego. Mamy też wielki sukces pierwszaków: 8. miejsce Julia Korol oraz 13-te Tomasz Bieńkowski.

Adam Czernis (klasa 2 d), Marcel Myśliński (klasa 2 c), oraz Antoni Parchowski (klasa 2 d), awansowali do FINAŁU Olimpiady Wiedzy o Gdańsku, zajmując drugie miejsce w etapie międzyszkolnym

kwiecień 2016

Uczniowie III B zostali Laureatami XV Finału Ligi Matematycznej:

Miejsce 1 - Żuralski Jakub.
Kolejne miejsca:
2 - Grybko Maciej
3 - Przybysz Jaśmina
7 - Janik Tadeusz
10 - Dworzańska Anita
11 - Grabowski Kamil
16 - Korol Julia

I miejsce w międzyszkolnym konkursie teatralnym w języku francuskim za spektakl „On ne voit bien qu’avec le coeur” oraz wyróżnienie za najlepszą interpretację ról otrzymali uczniowie: Marek Hebel w głównej roli, Oliwia Augustynowicz, Agata Biernacik, Kamila Chyła, Milena Emeschajmer, Kinga Hebel, Daria Kamrowska, Katarzyna Korbud, Aleksandra Kornacka, Franciszek Matuszewski. Spektakl przygotowali: p. Renata Dombrowska i p. Robert Cyrta.

Wielki sukces tenisistów stołowych!!!
W dniu 7.04.2016 r. odbyły się Mistrzostwa Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w tenisie stołowym. Nasza drużyna w składzie : Alan Jachowicz i Wiktor Koprowski zajęła drugie miejsce i jest to najlepszy wynik w historii tej dyscypliny XX LO.

marzec 2016

Nasi uczniowie po raz kolejny zdobyli nagrody Wojewódzkiego Konkursu Dziennikarskiego, tym razem troje uczniów klas humanistycznych zdobyło łącznie pięć nagród w dwóch kategoriach:

REPORTAŻ
Agata Cierocka z klasy IIId - 1 nagroda ex aequoza za tekst Biało-zielona inicjacja.
Jakub Danielewicz z klasy IId -1 nagroda ex aequoza za tekst Deep Purple – XX raz w Polsce
FELIETON
Agata Cierocka z klasy IIId - 1 nagroda za tekst Polski? Jak zachwyca, kiedy nie zachwyca?
Kacper Wojciechowski z klasy Id - wyróżnienie za tekst Dżołk językowy czy poważny problem
Jakub Danielewicz z klasy IIId - wyróżnienie za tekst Muzyka w Internecie – ułatwienie życia?

luty 2016

Jesteśmy jedyną szkołą z województwa pomorskiego, która dostała się do finłu konkursu w ramach projektu "changes/chances@work" i jedyną w historii konkursów wymiany polsko niemieckiej, która była w finale dwa razy. Więcej informacji w załączonym artykule. Download this file (26 stycznia.pdf) . . .

grudzień 2015

Adam Ingilewicz, uczeń klasy 1 c zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo świata w karate w Dublinie.

listopad 2015

Maciej Laskowski z klasy III e był uczestnikiem Debat Młodych w ramach VIII Pomorskiego Kongresu Obywatelskiego 2015. Warsztaty, spotkania, debaty i dyskusje w ramach projektu zaowocowały publikacją pt. Jakość życia Pomorzan, w której oprócz tekstów specjalistów, polityków i działaczy związanych z Pomorzem (m.in. Janusza Lewandowskiego, Jana Szomburga, Tadeusza Gocłowskiego, Henryka Krawczyka) znalazł się również w rozdziale Głos Młodych tekst Maćka Laskowskiego z klasy IIIe. Gratulujemy publikacji w tak zacnym gronie i zapraszamy do lektury Download this file (kongres obywatelski1.pdf) ....

Aleksandra Jeglińska z Ic zdobyła 15 listopada 2015 r. w Gdańskiej Szkole Floretu II miejsce w Pucharze Polski Juniorów Młodszych, który był równocześnie Memoriałem Romualda Piaseckiego. Gratulacje!

październik 2015

SZYMON SZYSZKO zdobywcą pucharu świata ROK CUP 2015

W miniony weekend na torze South Garda Karting w Lonato, Szymon Szyszko wygrał w pięknym stylu INTERNATIONAL FINAL ROK CUP 2015!!! Gratulacje !!!
Więcej informacji na https://www.facebook.com/szyszkikarting oraz wywiad z Szymonem na http://polskikarting.pl/2015/10/18/szymon-szyszko-niesamowite-/
Stypendia Nagrody Ministra Edukacji w dniu 16 października 2015 r. otrzymali uczniowie z klasy III B:

Maciej Grybko, Tadeusz Janik, Jakub Żuralski z klasy III B
Gratulacje!

wrzesień 2015 rok

adaming3

Dwie uczennice klasy II d, Natalia Flis i Dagmara Leman, wygrały międzyszkolny konkurs wiedzy o literaturze „drugiego obiegu” oraz cenzurze w PRL. Gratulacje dla zwyciężczyń!

NIKOLA SUŁEK 10 ZAWODNICZKĄ NA ŚWIECIE! Wspaniale zaprezentowała się uczennica naszej szkoły podczas Mistrzostw Świata juniorów młodszych, które odbyły się w Cali (Kolumbia). Nikola Sułek zajęła 10 miejsce w finale pchnięcia kulą !

październik 2015

SZYMON SZYSZKO NA PODIUM WŁOSKIEGO FINAŁU JESIENI
W październiku 2015 roku, na torze South Garda Karting w Lonato , Szymon Szyszko z klasy I F (Reprezentant Kadry Narodowej w sporcie kartingowym) znalazł się na 3 stopniu podium włoskiego pucharu Jesieni.
Jest to ciąg dalszy sukcesów Szymona, który w 2014 roku wywalczył tytuł Vice Mistrza w Międzynarodowych Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz został trzecim najlepszym kierowcą na świecie ( INTERNATIONAL ROK CUP FINAL 2014).