Co słychać

u miłośników czytelnictwa

Wielki Maraton Czytelniczy

Wielki Maraton Czytelniczy - ogólnopolski konkurs organizowany przez Filię Gdańską Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku

Oto zwycięzcy maratonu w XX LO:

Michał Pawiłojć kl. 2e1- laureat
Paweł Serkowski kl. 1e - finalista
Piotr Petryński kl. 1d - wyróżniony

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy w przyszłym roku:)

Nagrody ufundowała Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Rada Rodziców XX LO. Dziękujemy.

Poezja

„Niektórzy lubią poezję…” - zapraszamy więc do wypożyczania z biblioteki:)
W bibliotece na półce z poezją znajdziemy m. in. utwory Wojciecha Młynarskiego, Jacka Kaczmarskiego czy Agnieszki Osieckiej oraz wielu innych twórców.
Polecamy np. zbiór poezji Boba Dylana p.t. „Duszny kraj” - jego twórczość była nagradzana Grammy, Oskarem, Złotym Globem, Nagrodą Pulitzera oraz Nagrodą Nobla w dziedzinie literatury. Zapraszamy po zbiorek prozy poetyckiej „Nakarmić kamień” Bronki Nowickiej – jest to debiut literacki, za który otrzymała Nagrodę Literacką Nike 2016. Warto sięgnąć po poezję Rabindranatha Tagore – indyjskiego pisarza i poety, filozofa, kompozytora, malarza, pedagoga, pierwszego Azjaty, który w 1913 r. został uhonorowany literacką Nagrodą Nobla.
Zapraszamy

Aktualności

Zapraszamy do wypożyczania książek z biblioteki, choćby na wolny czas, na wakacje. Mamy dla Was wiele nowości, czekamy na Was:)

Aktualności

W bibliotece aktualnie można wypożyczać książki, np. na wakacje. Wystarczy je zamówić u bibliotekarza. Czekamy na Was!!!

Ponadto po powrocie do szkoły czekają na Was stałe zajęcia:

- spotkania z pisarzami,
- debaty oksfordzkie,
- maraton czytelniczy,
- wolontariat uczniowski (np. korepetycje dla dzieci ze szkół podstawowych),
- wiele innych, ciekawych akcji.

Do zobaczenia!!!

Międzyszkolny Konkurs Poezji Współczesnej „Recytuj i śpiewaj”

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Międzyszkolnym Konkursie Poezji Współczesnej „Recytuj i śpiewaj” - szczegóły w regulaminie.
Czekamy na Was!

Spotkanie z Salcią Hałas

We wtorek 06 marca w godz. 14.30-16.00 biblioteka zaprasza chętnych uczniów na spotkanie z Salcią Hałas, laureatką Nagrody Literackiej Gdynia 2017 za książkę Pieczeń dla Amfy.
Na spotkanie obowiązują zapisy w bibliotece.

WOLONTARIUSZE

Dziękujemy bardzo, bardzo gorąco wolontariuszom z naszej szkoły, którzy w dniu 20 grudnia wzięli udział w balu organizowanym przez MOPR. Wolontariusze pomagali dzieciom w przebieralni, obsługiwali szatnię, częstowali rodziców kawą i herbatą, wydawali ogromne paczki z prezentami (w tym od naszych uczniów i nauczycieli!!!), a także pomagali zanieść je dzieciom i ich rodzicom do podstawionych specjalnie autobusów. Bal był finałem akcji Każdy Może Pomóc.
Z naszej szkoły udział wzięli:
Małgosia Dawidowska kl. 2a
Olga Barczewska kl. 2d
Bogusia Bęben kl. 1c
Agnieszka Czarniecka kl. 2f
Karolina Kulińska kl. 1e

Twój Vincent.

11 grudnia klasa 2a obejrzała w kinie film Twój Vincent. Kontynuacją tegoż spotkania było wyjście 12 grudnia na wystawę i spotkanie z twórcami filmu w Oliwskim Ratuszu Kultury, którzy opowiadali o swojej pracy przy tworzeniu filmu. Dziękujemy za zaproszenie Pani Annie Marii Czarzastej i organizatorom za bardzo ciekawe zajęcia.

Zakup nowych książek

Zapraszamy wszystkich Uczniów do podzielenia się propozycjami zakupów nowych książek do biblioteki szkolnej. Podczas zakupów będą brane pod uwagę przede wszystkim Wasze głosy. Aby zagłosować, należy przyjść do biblioteki i wrzucić karteczkę z tytułem książki do specjalnie przygotowanej puszki. Zapraszamy również Waszych Rodziców do podzielenia się swoimi propozycjami, np na s. https://www.facebook.com/xxlogda/?hc_ref=PAGES_TIMELINE

"Nie bij mnie, kochaj mnie!".

Zapraszam całą Społeczność naszej Szkoły do włączenia się w akcję "Nie bij mnie, kochaj mnie!". Akcja ma na celu zwrócić uwagę społeczeństwa na problem przemocy wobec dzieci. Do 12 kwietnia zbieramy w bibliotece pluszaki (używane). Uczniów, którzy są chętni do charakteryzowania pluszaków na ofiary przemocy oraz do udziału w Wielkim Finale akcji 1 czerwca - zapraszamy do biblioteki.
Barbara Bagnucka - Lis

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta