I say, Ich sage, Je dis, digo ...

Strona dla wielojęzycznych Europejczyków :)

Konkurs fotograficzny

Wszystkich pasjonatów fotografii zapraszamy do udziału w VII Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2021, organizowanym przez Nauczycieli sekcji dwujęzycznej II LO w Gdyni.

Temat tegorocznego konkursu brzmi „Portrait”. Według słownikowej definicji "portrait", to „artystyczny wizerunek konkretnej osoby lub grupy osób, ukazujący niekiedy cechy charakteru portretowanych”. Portret może być komiczny, dwuznaczny czy symboliczny.  Najważniejszymi elementami jednak w portrecie jest opowiedziana historia i zawarte w nim emocje.

 

Jaki jest więc francuski „portrait” dla młodych ludzi uczących się francuskiego? Organizatorzy czekają na artystyczne zdjęcia osób, grup przyjaciół, ale i całych klas, na których pojawią się trzy charakterystyczne dla Francji kolory i które opowiedzą nam jakąś historię o portretowanych. Istnieje oczywiście całkowita wolność interpretacji tematu konkursu. Fotografie należy przesłać w formie elektronicznej na adres bleublancrouge2021@onet.pl do niedzieli 17 października 2021 .

 Więcej szczegółów w załączonym regulaminie i u nauczycieli j. francuskiego.

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta