XX LO brązowym medalistą Licealiady w piłce ręcznej chłopców

XX LO brązowym medalistą  piłki ręcznej w Licealiadzie

Finałowy turniej piłki ręcznej chłopców miał miejsce w Miejskiej Hali Sportowej. Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów, które w pierwszej fazie podzielone zostały na cztery grupy, a 2 najlepsze z każdej z nich nagrodzono awansem do drugiej rundy. W tej odsłonie grają już tylko osiem zespołów, z których do ścisłego finału awans uzyskały po 2 najlepsze z każdej grupy.

I tak, cztery najlepsze gdańskie drużyny wyłonione podczas wcześniejszych eliminacji, miały rozstrzygnąć między sobą kto zostanie Mistrzem Gdańska.

Drużyny zagrały systemem „każdy z każdym” z zaliczeniem wyników meczów rozegranych we wcześniejszych etapach. Po około 2 godzinach gry stało się jasne kto został nowym Mistrzem.

Złote medale Mistrzostw Gdańska wywalczyła reprezentacja XII Liceum Ogólnokształcącego, srebrne padły łupem zespołu z XXI Liceum Ogólnokształcącego, a brązowe zawisły na piersiach męskiej reprezentacji XX Liceum Ogólnokształcącego. Dla porządku należy wspomnieć, że V Liceum Ogólnokształcące zajęło miejsce tuż za podium.

Gratuluję chłopakom wyniku, który jest najlepszy od kilkunastu lat. Bardzo niewiele brakowało abyśmy sprawili olbrzymią niespodziankę i pokonali drużynę aktualnych Mistrzów Polski, którzy na co dzień grają ze sobą w klubie „Wybrzeże” Gdańsk.

Gratuluję także postawy w grze, waleczności, odwagi i inteligencji boiskowej. Brawo!!!

Jaromir Pyrek

Poniżej wyniki poszczególnych meczów i adres do fotogalerii:

 

 

XXI LO

V LO

24:6

XII LO

XX LO

16:13

V LO

XX LO

9:14

V LO

XII LO

8:20

XII LO

XXI LO

9:9 (6:5)

XXI LO

XX LO

15:12

 

 

 

 

 

https://www.gokf.gda.pl/Home/Gallery/589

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta