Wymiana polsko-niemiecka

Wygrana gimnazjalistów.

Z wielką radością chcielibyśmy poinformować, że nasi gimnazjaliści zdobyli pierwsze miejsce w ogólnopolskim projekcie "Niemiecki ma klasę" 2017/2018 zorganizowanym przez Instytut Goethego. Ogromne uznanie należy się również Pani Dorocie Rutkowskiej, pod której opieką uczniowie wymyślili, a następnie stworzyli swoją wymarzoną salę do nauki języka niemieckiego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z gali finałowej konkursu, które są dostępne po kliknięciu przycisku 'wiecej'.
Gratulujemy!

IV Międzynarodowy Zjazd Szkół i Placówek im. Ireny Sendlerowej w Gdańsku

Podczas IV Międzynarodowego Zjazdu Szkół i Placówek im. Ireny Sendlerowej w Gdańsku, w niedzielę 10 czerwca w Teatrze Szekspirowskim odbył się panel dyskusyjny. Relacja z wydarzenia oraz zdjęcia dostępne są po kliknięciu w przycisk 'więcej'.

Zwycięstwo w debacie.

25 maja br. drużyna uczniów naszej szkoły w składzie: Beata Litkowska, Przemek Rajchel, Michalina Horoszkiewicz oraz Michał Maciaszek wzięła udział w debacie z drużyną Zespołu Szkół Łączności w ramach rozgrywek Międzyszkolnej Gdańskiej Ligi Debat. Teza: "Na współczesnym rynku pracy najkorzystniej jest prowadzić działalność gospodarczą".
Nasza drużyna po stronie propozycji wygrała jednogłośnym werdyktem jury 3:0. Gratulujemy - wyniku i słów uznania, które usłyszeli nasi uczniowie.
Finał MGLD 20 czerwca w ILO: XXLO vs ZSŁ!
Zdjęcia z debaty dostępne są po kliknięciu w przycisk „więcej”.

SPOTKANIE

Od 2014 szkoła prowadzi wymianę młodzieży z Carl Bechstein Gymnasium w Erkner. Na wiosnę grupa uczniów z XXLO wyjeżdża na tydzień do Erkner. We wrześniu następuje rewizyta. Co w tych dwóch tygodniach w roku już się wydarzyło?
Były pląsy na ziemi

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta