Slide background

ZESPÓŁ SZKÓŁ OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH NR 12

Plan lekcji Zastępstwa E-Dziennik

Aktualności

w naszej szkole

12-06-2024

Il termin sprawdzianu

Il termin sprawdzianu kompetencji
językowych dla osób, które z przyczyn
losowych nie mogły wziąć udziału w
pierwszym terminie.
Test odbedzie się 20 czerwca 2024 r. o
godzinie 12.00

Więcej

11-06-2024

Spotkanie uczniów: XX LO z IX LO z Bydgoszczy

Spotkanie uczniów: XX LO z IX LO z Bydgoszczy

W piątek , 7 czerwca 2024 , w progach naszego Liceum , uczniowie klasy I F i II C,D gościli uczniów klasy I Pre-IB IX LO z Bydgoszczy.
Spotkanie miało na celu nawiązanie współpracy pomiędzy szkołami realizującymi program nauczania języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym.
Głównym zadaniem uczniów było rozwiązanie quizu o Gdańsku. Drużyna uczniów XX LO przygotowała pytania w języku angielskim dla uczniów drużyny przeciwnej i odwrotnie.
Całość wydarzenia uświetniła piosenka w wykonaniu talentów muzycznych: Zuzi Leliwy , przy akompaniamencie Janka Kempińskiego.
Opiekun grupy uczniów IX LO- p. Marcin Dahm , wraz z uczniami, przekazał podziękowania za miłą atmosferę oraz serdeczne przyjęcie.
Nasi uczniowie naprawdę stanęli na wysokości zadania

Więcej

9-05-2024

Dzień św. Jerzego w Anglii

Wydarzenie muzyczne w przestrzeni szkolnej – Dzień św. Jerzego w Anglii/St George’s Day in England

Więcej

5-11-2018

Otwarcie sali

W dniu 8.10.2018 gościliśmy w naszej szkole pana Piotra Kowalczuka, zastępcę prezydenta Gdańska do spraw polityki społecznej, który w towarzystwie pani Dyrektor, przedstawicieli firmy Ecophon oraz gimnazjalistów wraz z wychowawczynią uroczyście otworzył salę 206. Uczniowie klasy 3ga przygotowali na tę okoliczność tort w barwach flagi niemieckiej oraz krótką prezentację na temat zmian jakich dokonali w sali. Pan Mikołaj Jarosz z firmy Ecophon przedstawił wyniki testów akustycznych, które przeprowadzał, gdy odwiedzał naszą klasę tuż po wygranej oraz zaraz po zamontowaniu paneli akustycznych. Przedstawione dane potwierdziły to, co na co dzień słychać- nasza sala ma najlepszą akustykę w mieście!

Więcej

27-04-2018

Finał Ligi Matematycznej - Laureaci.

16 kwietnia 2018 zakończyła się XVII edycja Ligi Matematycznej im. Zdzisława Matuskiego! Tymon Szałankiewicz otrzymał tytuł Laureata, a Michał Mitura wyróżnienie za zdobycie maksymalnej liczby punktów w finale. Gratuluję!

Więcej

23-02-2018

Półfinał Ligi Matematycznej

Nasi gimnazjaliści osiągnęli bardzo dobre rezultaty w półfinale Ligi Matematycznej, który odbył się 21 lutego w Słupsku. Dwa najlepsze wyniki: Aleksandra Szultka - 98% Tymon Szałankiewicz - 90% Gratuluję i życzę powodzenia w wielkim finale!

Więcej

Dlaczego warto się u nas uczyć?

Wybierając naszą szkołę, zrealizujesz swoje cele, ambicje i rozwiniesz pasje!

01. Mamy niepowtarzalny klimat!

I niezwykłą kadrę mądrych i sympatycznych nauczycieli, pasjonatów, którzy swoją fantazją prowokują młodzież do twórczych inicjatyw, oryginalnych działań, realizują nierzadko szalone pomysły, mają poczucie humoru i potrafią wspólnie się bawić, wraz z naszymi świetnymi uczniami

02. Jesteśmy szkołą pełną sukcesów!

W bieżącym roku szkolnym m.in.:
- dwóch laureatów Olimpiady Filozoficznej, dwóch finalistów Olimpiady Matematycznej, finalista Olimpiady Fizycznej, finalistka Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, finalistka Olimpiady Przedsiębiorczości

03. Jesteśmy szkołą z pasją!

- przygotowujemy uczniów do olimpiad i konkursów;
- organizujemy imprezy teatralne, koncerty, warsztaty, wykłady, spotkania literackie, akcje charytatywne, sesje fotograficzne, noce filmowe oraz zawody sportowe;
- przeprowadzamy debaty oksfordzkie;
- uczestniczymy w programach Erasmus+ oraz w wymianie młodzieży;
- realizujemy projekty: Pojazdy Eko i programowanie Lego Mindstorms

04. Jesteśmy szkołą innowacyjną!

mamy innowacyjne i wyjątkowe na skalę kraju autorskie klasy:
- dwujęzyczną matematyczno-fizyczno-informatyczną;
- dwujęzyczne interdyscyplinarne;
- dwujęzyczną europejską;
- biologiczno-medyczną (rozszerzenia z biologii, chemii, matematyki)

Dowiedz się więcej


© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta