AKREDYTACJA

Wyniki rekrutacji - kursy i szkolenia

Dziękujemy wszystkim nauczycielom za wzięcie udziału w rekrutacji do tegorocznego projektu.

W procesie rekrutacji złożono 12 formularzy spełniających wymogi formalne. Niezwykle miło nam poinformować, że na kursy metodyczne i językowe pojadą w tym roku:


Kamila Budych
Olga Cichocka
Iwona Cieplińska
Małgorzata Molisz
Wojciech Stępniak
Wioletta Żmudzińska
Bartłomiej Hennig
Kamil ŻmudzińskiW przyszłym tygodniu odbędzie się spotkanie informacyjne dla zakwalifikowanych uczestników.

Gratulacje!

Rekrutacja do programu - NAUCZYCIELE

Niezwykle miło mi poinformować, że w związku z przyznaniem dofinansowania na kolejny rok w ramach posiadanej przez naszą szkołę Akredytacji w programie Erasmus+ jest możliwość wzięcia udziału w 1 lub 2-tygodniowych kursach zagranicznych (językowych oraz metodycznych z zakresu CLIL lub ICT) zwiększających kompetencje nauczycieli w wielu obszarach. Chętnych zapraszam do zapoznania się z regulaminem rekrutacji.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW

W dniu 09.10.2023r. obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Obchody podzielone były na dwa etapy...

Relacja z Florencji

W dniach 24.07 - 04.08. 2023 roku sześcioro nauczycieli naszej szkoły : Olga Cichocka, Katarzyna Neumann, Magdalena Sikora, Ewa Rac - Truszczyńska, Urszula Goławska i Daniel Łumianek wzieło udział w kursie pod nazwą “Intensive English, and Information and Communication Technologies (ICT)”. Celem kursu było doskonalenie znajomości języka angielskiego oraz poznanie różnorodnych programów oraz aplikacji wykorzystywanych na zajęciach szkolnych. Były to dwa tygodnie wypełnione intensywną pracą ale także czasem wymiany doświadczeń w międzynarodowym gronie w przepięknej Florencji.

Relacja z Dublina

W dniach 10 – 15 lipca 2023 r. nauczyciele z naszej szkoły pani Aleksandra Rachoń i pan Szymon Ludwikowski uczestniczyli w ramach programu Erasmus+ w tygodniowym kursie w Irlandii na temat narzędzi cyfrowych w nauczaniu języka angielskiego.
Szkolenie odbyło się w Europass Teacher’s Academy w Dublinie. Dzięki mobilności nasi nauczyciele wzbogacili swój warsztat pracy. Oprócz nauki zastosowania praktycznych narzędzi pomocnych w nauczaniu nauczyciele mieli tez okazję poszerzyć swoją wiedze na temat kultury Irlandii, a także wymienić doświadczenia dydaktyczne w międzynarodowym gronie.

Relacja z Budapesztu

Bożena Kondratiuk – dyrektor szkoły w ramach projektu ERASMUS+ uczestniczyła w kursie językowym od 26 czerwca 2023 r. do 1 lipca 2023 r. w Budapeszcie, organizatorem którego była Teachers Academy. Intensive English Language Course interesująco poprowadziła Dóra Mezei. Dzięki mobilności uczestniczący nauczyciele z Hiszpanii, Włoch, Francji i jedna osoba z Polski podnosili swoje kompetencje językowe oraz komunikacyjne. Pobyt w stolicy Węgier przyczynił się do bliższego poznania urokliwego miasta i okolicy oraz wymiany doświadczeń.

Relacja z Barcelony

Od 19 do 24 czerwca dwoje nauczycieli z naszej szkoły: Hanna Stochowicz- Konopko i Emil Cieślak wzięło udział w kursie "The best digital tools for language teachers". Celem tego kursu było poznanie różnorodnych aplikacji służących wzbogaceniu środków nauczania stosowanych na lekcjach. Grupę stanowili nauczyciele z różnych krajów Europy, ale był tam również nauczyciel z Tajlandii. Ta różnorodność umożliwiała wzajemne czerpanie inspiracji i dzielenie się doświadczeniem. Po zajęciach był czas na poznawanie Barcelony i kultury katalońskiej.

Erasmus+ Granada, Hiszpania 18-24 czerwca 2023 r.

W ramach projektu Erasmus+ dwie dziesięcioosobowe grupy uczennic i uczniów z XX Liceum Ogólnokształcącego, geograficzna i ekologiczna, w przepięknych okolicznościach przyrody i architektury hiszpańskiej Granady, brały udział w programie: Wykorzystanie TIK jako praktycznego narzędzia w zdobywaniu wiedzy i propagowaniu edukacji ekologicznej z elementami ochrony środowiska oraz edukacji regionalnej. Projekt obejmował zajęcia w lokalnych szkołach, wycieczki i spacery krajoznawcze, wywiady z mieszkańcami i turystami w Granadzie oraz prace grupowe, w czasie których, z pomocą nowych technologii, powstawały produkty, które będą narzędziami edukacji interdyscyplinarnej – językowej, geograficznej, ekologicznej i historycznej. Grupa geograficzna stworzyła prezentację o historii, ukształtowaniu terenu, kulturze i życiu codziennym Granady, z dodatkowym słowniczkiem w językach: angielskim, hiszpańskim, francuskim, niemieckim i polskim. Grupa ekologiczna opracowała zaś mapę parków i ogrodów w mieście, do których można dojść piechotą. Stworzyła też projekt – lokalne jedzenie w Granadzie, z fotografiami i opisem dań, produktów i roślin, charakterystycznych dla miasta. Przygotowała również bogaty w ilustracje produkt – ekologiczne rozwiązania, które mieszkańcy miasta wykorzystują w życiu codziennym. Uczniowie, po przeprowadzeniu rozmów ulicznych, stworzyli diagramy ilustrujące wiedzę Hiszpanów na temat Polski i Polaków.
Oprócz pracy nad projektem, uczennice i uczniowie wraz z opiekunami poznawali piękno Granady, zwiedzali Alhambrę, dzielnicę arabską i cygańską, Albaicin i Sacramonte. Wzięli też udział w wycieczce do Sewilli, z obowiązkowymi punktami, największą gotycką katedrą i Placem Hiszpańskim. Uczyli się również podstaw języka hiszpańskiego, ćwiczyli kroki flamenco i próbowali lokalnej kuchni. Krótko mówiąc – todo estuvo genial!

Nasi nauczyciele na Malcie

W dniach 19-26 marca 2023 r. troje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w ramach programu Erasmus+ w tygodniowych kursach doskanalających na Malcie. Pan Kamil Żmudziński uczestniczył w kursie językowym „Fluency and English Language Development”, natomiast Pani Natalia Ochlak i Wioletta Żmudzińska w kursie rozwijającym kompetencje ICT „Boost your ICT skills – Technology in the Classroom”. Oba szkolenia przeprowadzone zostały przez inspirujących nauczycieli z Executive Training Institute – ETI Malta mieszczącym się w St. Julian’s na Malcie. Dzięki mobilności nasi nauczyciele podnosili swoje kompetencje językowe oraz ICT celem wprowadzenia w swojej pracy innowacyjnych technik nauczania. Był to intensywny tydzień pracy, w którym nie zabrakło też miejsca na zwiedzanie i poznanie urokliwych zakątków Malty.

Rekrutacja do programu

Zachęcamy Was do udziału w rekrutacji w ramach projektu Erasmus+. Wyłonione zostaną dwie grupy 10-osobowe, które będą uczestniczyć w przedsięwzięciu, które będzie miało miejsce od 18 do 25 czerwca w słonecznej Andaluzji. Zapraszamy gorąco!

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta