Aktualności liceum

Edukacja prawna w Sądzie Okręgowym

Uczniowie klasy 1F uczestniczyli w zajęciach z edukacji prawnej: "Symulacja rozprawy roku" w Sądzie Okręgowym w Gdańsku.

Koncert solidarności z Ukrainą

Poruszeni sytuacją w Ukrainie nie chcemy być bierni, więc ruszamy z drugą edycją koncertu charytatywnego, jednak w tym roku rozszerzonego o kilka atrakcji. Tym razem zbieramy pieniądze na rzecz fundacji HUMANOSH - Fundacja im. Sławy i Izka Wołosiańskich, która zajmuje się m. in. pomocą Ukrainie????????????????
➡️Kiedy?⬅️
02.06 (piątek) w godzinach 16:30-21:00
➡️Gdzie?⬅️
XX LO im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku
ul. Dobrowolskiego 6
➡️Co się będzie działo?⬅️
•spektakl grupy teatralnej Roberta Cyrty ????
•licytacja dzieł naszych nauczycieli ????️
•koncerty wielu utalentowanych młodych artystów????
•kawiarenka oferująca ciasta zrobione przez naszych uczniów i nauczycieli oraz napoje ????☕
•badania USG tarczycy bądź jamy brzusznej????‍⚕️????
❗Uwaga: opłata za wejście to 5 zł

27 kwietnia 2023 r. klasa 1 F poznawała podstawy kultury prawnej w Sądzie Okręgowym Gdańsk - Południe w ramach cyklu spotkań "Razem dla edukacji".

Informacja dla przyszłych licealistów

11 maja 2023r. w godz. 14:00 – 15:00 poprowadzony zostanie przez przedstawiciela Vulcana (na żywo) dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych, wydarzenie w portalu YouTube nt.:

„Co należy zrobić, aby dostać się do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej?”


Link do spotkania: https://www.youtube.com/watch?v=4dn5n8OJRVY (aktywny po naciśnięciu przycisku "więcej")

10.04.2023

Miło mi poinformować, że uczeń klasy III B Szymon Lewandowski został laureatem konkursu Algorytmion Wydziału Matematyki Stosowanej Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Zajął III miejsce.

Załączam link: https://algorytmion.ms.polsl.pl/home/poprzednieedycje

AKREDYTACJA

W dniach 19-26 marca 2023 r. troje nauczycieli naszej szkoły uczestniczyło w ramach programu Erasmus+ w tygodniowych kursach doskanalających na Malcie. Pan Kamil Żmudziński uczestniczył w kursie językowym „Fluency and English Language Development”, natomiast Pani Natalia Ochlak i Wioletta Żmudzińska w kursie rozwijającym kompetencje ICT „Boost your ICT skills – Technology in the Classroom”. Oba szkolenia przeprowadzone zostały przez inspirujących nauczycieli z Executive Training Institute – ETI Malta mieszczącym się w St. Julian’s na Malcie. Dzięki mobilności nasi nauczyciele podnosili swoje kompetencje językowe oraz ICT celem wprowadzenia w swojej pracy innowacyjnych technik nauczania. Był to intensywny tydzień pracy, w którym nie zabrakło też miejsca na zwiedzanie i poznanie urokliwych zakątków Malty.

Konkurs „Po Morskie Żagle Wiedzy”

Z przyjemnością informujemy, że w gronie laureatów znalazł się uczeń z naszej szkoły:

Mikołaj Jarzembowski z klasy 1d. Gratulujemy.

Formą nagrody jest bezpłatny udział w edukacyjnym rejsie po Morzu Śródziemnym (Genua – Loano), który odbędzie się w dniach 15 – 22 kwietnia 2023 r. (wyjazd z Trójmiasta 14 kwietnia br., powrót 23 kwietnia br.).

Podziękowania

Podziękowania od Magdaleny Solarczyk-Bączek
Starszego Inspektora
Wydziału Rozwoju Społecznego

Najlepsze licea i technika na Pomorzu nagrodzone

21 marca Pomorski Kurator Oświaty Małgorzata Bielang na zaproszenie Jego Magnificencji Rektora Politechniki Gdańskiej Krzysztofa Wilde uczestniczyła w Gali Pomorskiego Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2023.
Pani dyrektor Bożena Kondratiuk odebrała list gratulacyjny od Pomrskiego Kuratora Oświaty.

Dzień otwarty szkoły 2023 rok

Dziś był dzień otwarty naszej szkoły. Dziękujemy wszystkim przybyłym, którzy są zainteresowani nauką w "dwudziestce". Zapraszamy do galerii z dzisiejszego wydarzenia.
Poniżej link.

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta