Aktualności liceum

Dzień św. Jerzego w Anglii

W dniu 23.04. (Dzień św. Jerzego- patrona Anglii) w sali teatralnej odbył się kolejny koncert dedykowany krajom Wysp Brytyjskich, tym razem Anglii. Dzień św. Jerzego obchodzony jest w całej Anglii, a szczególnie na londyńskim Trafalgar Square, gdzie mieszkańcy ubrani w tradycyjną czerwień (kolor krzyża św. Jerzego), mogą obejrzeć barwną paradę postaci, przedstawiających różne epoki w bogatej historii tego kraju i miasta (np. czerń w cekinach mieszkańców Londyńskiego EastEnd, czyli Cockney), posilić się przy licznych straganach, serwujących różnorodną ofertę kuchni angielskiej i poruszać się w rytm muzyki na żywo.
 
Artystyczna młodzież naszej szkoły przygotowała na ten dzień ofertę muzyczną, składającą się z wprowadzającego pokazu tańca fitness w brawurowym wykonaniu Wiktorii Podmokły oraz piosenek: „Body” Jordana Suaste w wykonaniu Kingi Organiak, „Back to Black” Amy Winehouse, zaśpiewanej w duecie: Zuzia Leliwa i Amelia Ossowska. Koncert zakończył utwór „Love Song” Adele, wykonany przez Zuzię Leliwę.

W każdej piosence wokalistkom towarzyszył niezawodny Janek Kempiński na pianinie i gitarze.

Przez całe wydarzenie przeprowadzili nas dwujęzycznie, informacyjnie i konferansjersko Kacper Abram i Mateusz Bonin.

Patryk Kasperowicz, Janek Kliem oraz Piotr Jarosiewicz (ponownie) pomyślnie ogarnęli temat obsługi cyfrowej i technicznej.

Koordynowali całe wydarzenie: Marzena Chomziuk i Wojtek Stępniak (który dwukrotnie żałował, że sala teatralna mieści tylko 90 miejsc siedzących).

Całe wydarzenie uwieczniła na zdjęciach i w sieci Małgorzata Karmasz, patrz galeria

 

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta