CLIL kluczem do sukcesu

Jubileusz

Portal Miasta Gdańska opublikował materiał z okazji XXX-lecia szkoły. Autorem artykułu jest dziennikarz, pan Robert Pietrzak.

Ubezpieczenie

Zapraszamy do zapoznania się z informacjami na temat ubezpieczenia uczniów. Zakładka LICEUM -> Ubezpieczenie.

W dniu jutrzejszym (piątek) będą robione zdjęcia klasowe.

Europejski Dzień Języków.

We wtorek 27 września obchodzimy Europejski Dzień Języków.
Z tej okazji przygotowaliśmy dla Was występ artystyczny oraz Quiz sprawdzający Waszą wiedzę na temat projektów Erasmus+ oraz PO WER, w których aktualnie uczestniczymy. Pojawią się także pytania na temat ciekawostek dotyczących rożnych krajów. Zwycięska klasa zostanie nagrodzona.
Serdecznie zapraszamy!

XXX-lecie szkoły

Dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej zaprasza Absolwentki i Absolwentów, byłych Nauczycieli, Pracowników oraz Sympatyków XX LO do udziału w obchodach XXX-lecia szkoły, które odbędą się 30 września 2022 r.

Program uroczystości:
11.45 – msza święta w kościele Bożego Ciała na Morenie, ul. Piecewska 9
13.00 – uroczysta gala w auli szkoły
14.15 – zwiedzanie szkoły
18.00 – spektakl teatralny przygotowany przez Pana Roberta Cyrtę z udziałem Absolwentów
19.00 - spotkanie Absolwentów i Nauczycieli – informacja na facebooku

POWER

Zapraszamy osoby aplikujące na wyjazd do Grecji z programu POWER na rozmowę kwalifikacyjną, która odbędzie się we wtorek (06.09.2022) po 7 godzinie lekcyjnej w sali 301.

PO WER – Grecja i Hiszpania

Serdecznie zapraszamy naszych uczniów do wzięcia udziału w unijnym programie PO WER – „Ponadnarodowa mobilność uczniów” w ramach którego 10 uczniów naszego liceum będzie mogło wyjechać do Grecji (październik 2022) i 10 do Hiszpanii (listopad 2022). Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce O SZKOLE - PO WER - Ponadnarodowa mobilność uczniów (termin nadsyłania zgłoszeń – 04 września 2022):

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 01 września 2022 r. o godzinie 9.00

Spotkanie z rodzicami odbędzie się w środę
07 września 2022 r. o godzinie 17.00.

Rodziców uczniów klas pierwszych zapraszamy na spotkanie z dyrektorem szkoły do hali sportowej również na godzinę 17.00.

Egzaminy poprawkowe i klasyfikacyjne

Terminy egzaminów poprawkowych i klasyfikacyjnych:
24 sierpnia (środa)
9:00 - edukacja dla bezpieczeństwa
11:00 - biologia
25 sierpnia (czwartek)
9:00 - informatyka
11:00 - fizyka
26 sierpnia (piątek)
9:00 - język niemiecki
29 sierpnia (poniedziałek)
8:00 - matematyka, chemia