CLIL kluczem do sukcesu

RANKING PERSPEKTYW

Miło nam poinformować, że w rankingu "Perspektyw" najlepszych liceów w roku 2022 zajęliśmy 135 miejsce w kraju (złota tarcza) i 10 miejsce w województwie pomorskim, w rankingu maturalnym 132 miejsce i szkół olimpijskich 214 miejsce.
Gratuluję ubiegłorocznym absolwentom, finalistom olimpiad i nauczycielom

BLUE MONDAY

Problems shared - problems halved.
Podziel się swoim nastrojem, humorem, talentem i nie tylko..
Dzisiaj (poniedziałek 17.01) na długiej przerwie zapraszamy na poziom 0 (schody drewniane)

KLUB GIER PLANSZOWYCH

W dniach 1 października - 8 grudnia z inicjatywy uczniów w czytelni odbywały się spotkania Klubu Gier Planszowych. Gry planszowe do tego celu zostały zakupione w ramach projektu z Gdańskiego Funduszu Młodzieżowego.
Zapraszamy wszystkich z XX Liceum do korzystania z planszówek w tzw. wolnym czasie
Dziękujemy Gdańskiemu Funduszowi Młodzieżowemu za umożliwienie udziału w projekcie. Gwarantujemy, że gry będą dobrze wykorzystywane:)

Konkurs poezji Marka Grechuty "Nie dokazuj"

Szkolny etap konkursu poezji Marka Grechuty "Nie dokazuj" odbył się 7 grudnia w kameralnym, ale sympatycznym gronie.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy. Wiemy, że warunki i czasy są trudne, dlatego tym bardziej doceniamy Wasz wysiłek włożony w przygotowanie występów i Waszą odwagę do zaprezentowania nam talentów.
Jury w składzie:
Małgorzata Wawro
Robert Cyrta
Barbara Bagnucka -Lis
postanowiło, że w konkursie międzyszkolnym wezmą udział:
Piotr Zając i Nadia Baran w kategorii "Występy zespołowe",
Karolina Baj w kategorii "Śpiew solo",
Matylda Pieniążek w kategorii "Recytacja i interpretacja".
Gratulujemy!!!
Więcej szczegółów wkrótce.
Dziękujemy Radzie Rodziców oraz Ośrodkowi Twórczej Psychoedukacji DAMB za sfinansowanie nagród.

Stypendium

Niezwykle miło nam poinformować, że uczeń klasy III E 1 - Michał Pawiłojć otrzymał Stypendium Prezydenta Miasta Gdańska.
Gratulacje!

Turnieje z cyklu: Mistrzostwa Pomorza Młodzieży Szkolnej w Brydżu Sportowym

W naszej szkole odbyły się dwa Turnieje Par w Brydżu Sportowym z cyklu: Mistrzostwa Pomorza Młodzieży Szkolnej, w dniach: 22 listopada i 11 grudnia. Więcej czytaj w opisie.

KOŁO BRYDŻA SPORTOWEGO W XX LO

Zapraszamy na zajęcia Koła Brydża Sportowego w XX LO.

Gratulacje

Gratuluję Zuzannie Rożen z klasy Ib i Kacprowi Świgońskiemu z klasy IIe awansu do Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska VI kadencji!
W VI kadencji MRMG zasiadać będzie 34 młodych radnych.

Szanowni Państwo
ze względu na pobyt na kwarantannie kilku uczestników, konkurs poezji Marka Grechuty "Nie dokazuj!" odbędzie się w innym terminie. Nowy termin podamy wkrótce. Tymczasem życzymy wszystkim dużo zdrowia!!!
W imieniu organizatorów - Barbara Bagnucka-Lis

Kondolencje

Wstrząśnięci wiadomością o śmierci
Romualda Cichockiego, wieloletniego Dyrektora zaprzyjaźnionego VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, naszego byłego polonisty
i wspaniałego człowieka, składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i przyjaciołom.

Społeczność XX Liceum Ogólnokształcącego im. Zbigniewa Herberta w Gdańsku

Pogrzeb odbędzie się 25.11.2021r. (czwartek) o godz. 13:00 na cmentarzu Garnizonowym w Gdańsku.