Eat-Compete-Get Fit!

Eat-Compete-Get Fit!

Mobilność na Węgry

 

Harmonogram mobilności na Węgry, 18-24 marca 2018

18.03.2018

Przylot do Budapesztu, podróż do Vác, poznanie host family i innych członków projektu z 5 krajów: Turcji, Włoch, Grecji, Niemiec i Węgier.

 

19.03.2018

Drugi dzień mobilności rozpoczął się wycieczką po szkole. Następnie uczestnicy projektu zaprezentowali swoje filmy /prezentacje dotyczące rodzimych szkół, krajów i miast. Później uczniowie z Węgier nauczyli nas jak udzielać pierwszej pomocy, kąpać dziecko oraz mierzyć ciśnienie krwi. Na obiad udaliśmy się do pobliskiego szpitala, który również mieliśmy okazję zwiedzić. Pod koniec dnia poszliśmy na spacer po pięknym, barokowym mieście Vác i na spotkanie z burmistrzem.

day 7

 

20.03.2018

Trzeci dzień mobilności rozpoczął się prezentacjami uczniów na temat systemów zdrowia w krajach uczestniczących w projekcie. Następnie odbyła się lekcja, podczas której nauczyliśmy się przydatnych słów po węgiersku. Tego dnia mieliśmy również okazję zwiedzić stację pogotowia ratunkowego. Następnie odbył się ''Erasmus+ Day'', podczas którego każdy kraj miał za zadanie przygotować jedzenie charakterystyczne dla danego kraju. Później pojechaliśmy zwiedzić niedaleką farmę, która produkowała własną organiczną żywność, którą mogliśmy skosztować. Wieczorem odbyły się zajęcia sportowe w mieszanych drużynach.

day 3 a2

day 8

 

21.03.2018

Tego dnia spotkaliśmy się rano na stacji kolejowej i pojechaliśmy do centrum Budapesztu. Mieliśmy tam okazję zwiedzić parlament i inne zabytki, zapoznać się z bogatą i nieraz dramatyczną historią Węgier, skosztować tradycyjnych węgierskich posiłków oraz zrobić zakupy w pobliskich sklepach oraz w centrum handlowym.

day 4 a2

day 4 b2

day 9

 

22.03.2018

Piątego dnia wymiany pojechaliśmy do Szentendre, gdzie również zjedliśmy tradycyjny węgierski obiad. Następnie zwiedziliśmy zamek Visegrád, niezwykle piękny i uroczy. Wieczorem mieliśmy okazję wybrać się na termy, gdzie można było doświadczyć ich zdrowotnego i leczniczego działania.

day 5 a2

day 11

day 5 c3

 

23.03.2018

Kolejnego dnia mobilności pojechaliśmy zwiedzać ogrody botaniczne w Vácrátot. Następnie zjedliśmy obiad w Gödöllő, również zwiedzaliśmy pałac królewski, miejsce w którym mieszkała królowa Elżbieta, znana jako Sissy. Wieczorem odbył się pożegnalny obiad oraz bal z tradycyjnymi węgierskimi tańcami.

day last 1

day last

 

24.03.2018

Ostatni dzień mobilności był smutnym dzień pożegnań z uczestnikami projektu i powrotu do kraju.

 

The presentation of the mobility to Hungary in English: 

https://www.slideshare.net/AGA100000/erasmus-hungary-xx-lo-gdask

 

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta