Water - Woda - Wasser

Water - Woda - Wasser

Platforma selfie+

 

 

 

Platforma selfie+ to miejsce stworzone specjalnie dla beneficjentów programów Erasmus+, służące prezentowaniu działań projektowych realizowanych przy wsparciu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji.

Poprzez dodanie zdjęć oraz opisów działań na platformie selfie mogliśmy pochwalić się naszymi dokonaniami oraz upowszechnić wyniki pracy nad projektem.

 

Umieściliśmy zdjęcia i opisy projektu w dwóch kategoriach:

       1. Twój projekt w jednym ujęciu – za pomocą jednego zdjęcia przedstawiliśmy główny temat działań projektowych:

Link do strony na platformie:

“Water – Woda – Wasser” – wspaniała przygoda z wodą

https://selfieplus.frse.org.pl/water-woda-wasser-wspaniala-przygoda-z-woda/

 

Opis działania:

W czasie realizacji projektu “Water – Woda – Wasser” uczestnicy projektu zajmowali się szeroko pojętą tematyką wody w najróżniejszych aspektach – od jej zastosowania w życiu codziennym, po jej znaczenie geograficzne, turystyczne i sportowe. Badali faunę i florę Morza Bałtyckiego, Pojezierza Kaszubskiego, Żuław i terenów alpejskich w Austrii, wpływ człowieka i turystki na tych obszarach, zgłębiali zagadnienia związane z ekologią oraz ochroną przyrody. Zaznajomili się również z pojęciem zrównoważonego rozwoju. Na zdjęciu prezentujemy wyścig Smoczych Łodzi na rzece Motławie w Gdańsku podczas spotkania z grupą austriacką, naszym partnerem w projekcie.

    

    2. Europejskie wartości w moim projekcie – za pomocą jednego zdjęcia przedstawiliśmy europejski wymiar edukacji:

Link do strony na platformie:

Bogactwo nie tylko przyrodnicze ale i kulturowe w projekcie “Water-Woda-Wasser”

https://selfieplus.frse.org.pl/bogactwo-nie-tylko-przyrodnicze-ale-i-kulturowe-w-projekcie-water-woda-wasser/

 

Opis działania:

Podczas realizacji projektu “Water-Woda-Wasser” mieliśmy okazję nie tylko zgłębiać wiedzę merytoryczną związaną z tematyką projektu, ale również poznać całe bogactwo historyczno-kulturowe naszego kraju partnerskiego – Austrii. Dzięki poznawaniu odmienności i doświadczaniu różnic, młodzież uczyła się tolerancji i umiejętności współpracy z zagranicznymi rówieśnikami, co może być wartością dodaną w ich przyszłej pracy. Na zdjęciu oficjalne powitanie austriackich uczniów i nauczycieli, w obecności Konsula Honorowego Republiki Austrii i Wiceprezydenta Gdańska.  Nie mogło również zabraknąć tańców narodowych: poloneza i walca wiedeńskiego.

 

 

© XX Liceum Ogólnokształcące im. Zbigniewa Herberta