1996/1997

Pan Andrzej Ziółkowski nawiązał kontakt i współpracę ze szkołą w fińskim Turku, mającą na celu wymianę młodzieży.

Powstała gazetka szkolna „Skrzep”, której twórcą i redaktorem był Piotr Gutkowski - uczeń klasy II b.

Odbyły się spotkania autorskie zorganizowane przez bibliotekarzy. Gośćmi byli: Marta Fox, Janina Wieczerska, Jan Ciechowicz, Jerzy Samp.

Mgr Irena Loose zorganizowała sesję popularnonaukową z okazji obchodów Tysiąclecia Gdańska.

Czworo uczniów (Anna Paczuska, Katarzyna Rogala, Magda Kucewicz i Piotr Wojtiuk) zostało wyróżnionych nagrodami podczas udziału w miejskim sympozjum czytelniczym „Jestem przewodnikiem po tysiącletnim Gdańsku” – opiekunką i koordynatorką grupy była mgr Gabriela Skoracka.

19 marca, gościnnie wystąpił z koncertem muzyki klasycznej i prelekcją Zespół Filharmoników Wrocławskich Sambossa w składzie: Henryk Rymarczuk - flet, Jan Prochownik - gitara. Muzyków zaprosiła mgr Anna Rink.