Sukcesy uczniów XX LO

Miłosz Kasak z klasy III B został laureatem Olimpiady Matematycznej.

Maria Lipińska – uczennica klasy III C została laureatką Olimpiady Wiedzy o Mediach.

Michał Szyfelbein z klasy IIIga został laureatem XIV Olimpiady Matematycznej Juniorów.

Michał Szyfelbein z klasy IIIga został laureatem konkursu kuratoryjnego z fizyki.

Finalistami konkursu kuratoryjnego z geografii zostali Natalia BonaWojciech Iwanow, Bartosz Kulesza z klasy III ga.

Natalia Bona (III ga) została finalistką konkursu kuratoryjnego z chemii.

Marta Szyling z klasy II F oraz Paweł Golonko z klasy II D awansowali do III etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego; Paweł Golonko otrzymał rekomendację do etapu ogólnopolskiego.

Maria Lipińska i Karolina Kwiatek awansowały do II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

Marcin Stempiński – uczeń klasy II C zajął II miejsce w Olimpiadzie Solidarności (etap wojewódzki) i awansował do etapu centralnego, w którym zajął z drużyną IV miejsce.

Miłosz Kasak, uczeń klasy IIIB zakwalifikował się do etapu okręgowego etapu Olimpiady Języka Angielskiego.

Jan Trusiłło IIIb, Miłosz Kasak IIIb awansowali do  etapu okręgowego Olimpiady Informatycznej.

Bartosz KostarczykMichel NabayaogoMichał Szyfelbein,Tymon SzałankiewiczKrzysztof Hajderek awansowali do półfinału Olimpiady Fizycznej.

Karolina Magnuszewska z klasy III G oraz Agnieszka Jankowska z klasy III C zajeły odpowiednio I i II miejsce w Regionalnym Konkursie Piosenki Francuskiej 2019. Karolina Magnuszewska zajęła II miejsce w  Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Francuskiej w Nidzicy.

Uczniowie Michał Mitura IIIga, Tymon Szałankiewicz IIIga, Wiktor Stanisławski IIIga, Michał Szyfefelbein IIIga, Krzysztof Hajderek IIb, Marcin Gajkowski IIe, Jan Kowalina IIb, Ignacy Alwasiak IIb, Natalia Potrykus IIId, William Damico-Waguca IIIb, Mikołaj Nogaj IIIg, Krzysztof Burchat IIIf otrzymali wyróżnienia w konkursie matematycznym “Kangur”.

Tymoteusz Niesłuchowski, Michel Nabayaogo oraz Kacper Skarżyński zajęli  II miejsce w Turnieju Młodych Fizyków.

Błażej Sak z klasy IIIga został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego.

Jan Trusiłło z klasy IIIb, Marek Zalewski z klasy IIIb, Wojciech Baranowski z klasy IIb zajęli odpowiednio I, II i III miejsca w Igrzyskach Akademii ETI PG.

Marta Szuwarska z klasy Ib, Tymon Szałankiewicz z klasy IIIga oraz Konrad Gniaź z klasy IIIga zostali laureatami Ogólnopolskich Mistrzostw w Programowaniu PIX.

Paulina Chmielewska (kl. 2a) dotarła do etapu finałowego konkursu “Wygraj Indeks” na Wydziale Chemicznym PG.